محل تبلیغات شما

حدیث11

فاطمه زهرا سلام الله علیها :
فَجَعَلَ اللّه ُ . . . إطاعَتَنا نِظاما لِلمِلَّةِ و إمامَتَنا أمانا لِلفُرقَةِ ؛
حضرت فاطمه علیهاالسلام :خدا اطاعت از ما را رشته سامان ملّت ، و امامت ما را مایه ایمنی از تفرقه قرار داده است .
الإحتجاج ، ج 1 ، ص 134 .

حدیث12

در جواب امام حسن علیه السلام که پرسیده بود : چرا برای همسایگان و دیگران دعا می کنی و برای خود دعا نمی کنی؟ فرمود : الجارُ ثُمَّ الدّارُ ؛
حضرت فاطمه علیهاالسلام : اوّل همسایه ، سپس خانه خود .
. علل الشرائع ، ج 1 ، ص 3 .

حدیث13

خِیارِکُم ألیَنُکُم مَناکِبَهُ و أکرَمُهُم لِنِسائِهِم ؛
حضرت فاطمه علیهاالسلام :بهترین شما کسانی اند که با مردم نرم ترند و ن خویش را بیشتر گرامی می دارند .
دلائل الإمامه ، ص 76 .

حدیث14

خَیرٌ لِلنِّساءِ أن لایَرَینَ الرِّجالَ و لایَراهُنَّ الرِّجالُ ؛
حضرت فاطمه علیهاالسلام :برای ن بهتر است که [بدون ضرورت] مردان نامحرم را نبینند و نامحرمان نیز آنان را نبینند .
بحار الأنوار ، ج 104 ، ص 36 .

حدیث15

اَللّهُمَّ أسألُکَ النَّظَرَ إلی وَجهِکَ و الشَّوقَ إلی لِقائِکَ ؛
حضرت فاطمه علیهاالسلام :خدایا! نگریستن به رویت و شوق دیدارت را از تو درخواست می کنم .
. همان ، ص 225 .

حدیث16

ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ ؛
حضرت فاطمه علیهاالسلام :خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت .
. دلائل الإمامَه ، ص 122 .

حدیث17

فَفَرَضَ اللّه ُ الاْیمانَ تَطْهیرا مِنَ الشِّرْکِ. وَ الْعَدْلَ تَسْکینا لِلْقُلوبِ؛
خداوند ایمان را برای پاکی از شرک. و عدل و داد را برای آرامش دل ها واجب نمود.

من لایحضره الفقیه، ج 3، ص 568

حدیث

فَرَضَ اللّه ُ. العَدْلَ تَسکینا لِلْقُلوبِ؛
خداوند عدالت را برای آرامش دل ها، واجب کرد.

علل الشرایع، ج1، ص 248، ح 2

حدیث19

ثُمَّ التَزَمَهُما [رَسولُ اللّه ِ صلی الله علیه و آله ] فَقالَ : اللّهُمَّ إنَّهُما مِنّی وأنَا مِنهُما ، اللّهُمَّ کَما أذهَبتَ عَنِّی الرِّجسَ وطَهَّرتَنی فَطَهِّرهُما
ابن عبّاس در حدیث ازدواج فاطمه وعلی علیهماالسلام: پیامبر خدا صلی الله علیه و آله آنها را در آغوش گرفت و فرمود: خدایا! این دو از من هستند و من از این دو، خدایا همان گونه که هر گونه پلیدی را از من دور کردی و پاکم گرداندی این دو را نیز پاک گردان.
المعجم الکبیر : 24 / 134 / 362 ، و 22 / 412 / 1022 ، المصنّف لعبد الرزّاق : 5 / 489 / 9782 وفیهما ثمّ التزمها» بصیغة المفرد إلی آخر الحدیث .

حدیث20

فَرَضَ اللّه ُ الإِیمانَ تَطهیرًا لَکُم مِنَ الشِّرکِ . وطاعَتَنا نِظامًا ، وإمامَتَنا أمنًا مِنَ الفُرقَةِ ، وحُبَّنا عِزًّا لِلإِسلامِ . لا نَبرَحُ نَأمُرُکُم وتَأمُرونَ حَتّی دارَت لَکُم بِنا رَحَی الإِسلامِ ، ودَرَّ حَلَبُ الأَنامِ ، وخَضَعَت نَعرَةُ
الشِّرکِ ، وباخَت
فاطمه زهرا علیهاالسلام ـ در کلامی که در آن ابوبکر و گروهی از مهاجران و انصار را مخاطب قرار می دهد ـ : خداوند ایمان را بر شما واجب کرده تا از شرک پاک شوید. و فرمانبری از ما را واجب کرده تا نظام یابید و پیشوایی ما را واجب کرده تا از پراکندگی امان یابید. ما پیوسته به شما فرمان می داده ایم و شما فرمان می بردید تا این که آسیای اسلام با ما به گردش در آمد و باران
برکات بر مردم فرو بارید و نعره شرک فرو نشست و آتش جنگ خاموشی گرفت و دعوت هرج و مرج به آرامی گرایید و سامانه دین نظم یافت.
باخت : سکنت وفترت . (لسان العرب : 3 / 9) .

تدابیر مزاج‌ها در نماز

شیرود و یک استعفای دیگر

اصلاح طبع افراد با مزاج بلغم در طب سنتی

، ,زهرا ,الله ,علیها ,سلام ,ص ,الله علیها ,سلام الله ,زهرا سلام ,فاطمه علیهاالسلام ,؛حضرت فاطمه ,؛حضرت فاطمه علیهاالسلام ,علیها فَرَضَ اللّه ,الله علیها فَرَضَ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گاهی, پارازیت !